Fyzioterapie

Zabývá se léčbou pohyblivých částí těla. Klouby, svaly a vazy se mohou přetěžovat při stále se opakujícícm pohybu pouze jedním směrem, ať už je to zapříčiněno jednostranným zatěžováním hlavy, trupu a končetin při práci nebo stavem po úraze, či po jakémkoliv onemocnění i po psychickém a fyzickém vypětí každého znás v našem životě.

Fyzioterapie používá různé techniky, které umožňují zlepšit pohybovou funkci svalů a kloubů do maximálně možného rozsahu pohybu. Je schopna zlepšit a urychlit léčebný proces pohybového aparátu a snížit až zcela odstranit bolesti a zatuhlost svalů, kloubů a vazů.

Metoda dle Mudr.Karla Lewita
Uvolňujeme a mobilizujeme měkké tkáně (kůži, podkoží, obaly svalů, svaly.) Kloubní pouzdra, vazy, šlachy, chrupavky. Součástí měkkých technik je strečink a polohová relaxace.

Mc. Kenzie metoda
Úvaha o mechanickém principu vzniku bolesti je přímočará.Nejčastější poškození disku (meziobratlové ploténky)je směrem dozadu,která vzniká při předklonu,či zvedání těžkého břemene,dlouhodobém sedu apod.Při takto ohnutém držení těla(flexe trupu)dochází k posunu jádra meziobratlové ploténky k jejich okrajům které jsou(spojené,zásobené nervovými vlákny).Dochází tak k výhřezu plotének. Mc .Kenzie metoda pak je založena na obráceném tlaku který ploténková pouzdra zasouvá a uvolnuje(tlak,bolest)

Masírujeme již od roku 1995

Naše studio bylo otevřeno již v roce 1995 a od té doby od nás odchází jen spokojení klienti.